Osmé setkání :: Fotogram

26.11.2010 21:21

Světlo na Špilberku

::

Tvůrčí dílny v zajímavých prostorách hradu Špilberku. Hledání duše věcí v gotickém sále - fotografické práce s historickými předměty zapůjčenými z depozitáře Muzea města Brna speciální uměleckou technikou fotogramu a focení na dlouhou expozici. Světělné sítě ve středověkém sklepě a hra barev v zrcadlové síni unikátní výstavní expozice Vulcanalia.

 

::

 

7.B :: gotický sál

::

::

6.A v projektu

::

 světelné sítě :: středověký sklep

 

::

7.A :: práce s historickými předměty

gotický sál :: dlouhá expozice

duše jako balónek :: zrcadlová síň

7.A

prostorové kompozice v expozici Vulcanalia

nahoře

dole

6.A v programu

::

::

::

::

 více ve fotogalerii:

 

FOTOGRAM, SVĚTELNÁ SÍŤ A ZRCADLO 3.11. 2010 se 7.B

 


FOTOGRAM, SVĚTELNÁ SÍŤ A ZRCADLO 3.11. 2010 se 7.A

 
 

Ze zpětné vazby:

 

Gotický sál... moc mě nepobavily hry s věcmi a focení… Naopak mě zaujalo povídání paní učitelky Fidlerové o kameni. Světelné obtahování mě také bavilo.
Středověký sklep - světelná síň - nejvíce mě zaujala zeď celá z vosku a také mě bavila hra se svítícími baterkami a psaní svítilnami nápisů ve vzduchu. Naše skupina měla vymyslet slovo na šest písmen, a proto jsme vymysleli slovo Husova.
Zrcadlová síň (v expozici Vulcanalia) - toto stanoviště se mi líbilo ze všech nejvíce. Líbily se mi tam jak naše odrazy v zrcadlech tak i věšení našich duší v podobě nafukovacích balónků.
Nejvíce si budu pamatovat zrcadlovou síň... věšení balonků – pomyslných duší.

Matěj

::

Gotický sál: Byly nám ukázány různé techniky focení a mohli sme si vypůjčit různé předměty a byla to docela zábava.
Středověký Sklep: Ten se mi moc nelíbil, nějak se mi to zdálo nudné ta tma na začátku vypadala strašidelně ale pak to začínala být nuda.
Zrcadlová síň: Tak to bylo mé oblíbené stanoviště byla tam taková výstava obrazů s ohňostroji a byli tam střelné zbraně a ta zrcadlová komora byla celkem zábavná.

Frank

::

Zrcadlová síň: Moc se mi líbilo to s těmi balónky, jak sme je tam nafukovali, jako že jsou to naše duše. A jak jsme si tam s nimi hráli různě s nimi pohybovali a jak sme si tam o těch zrcadlech povídali, že když se rozbije, tak je sedm let smůly, nebo že v zrcadle vidíme odraz a že to vypadá jako živý ale živý to není a povídali jsme si o tom, proč vlastně zrcadlo vzniklo, pak jsme šli do místnosti, kde byly všude zrcadla a bylo to tam super všude v zrcadlech odrazy balónků a v těch odrazech další a další, byli jsme tam všude a pak sme si tam stoupli různe jak jsme chtěli a začali nás fotit, super, vzali sme si každej svůj balonek a začali hrát různý hry, překrývali jsme si tváře a pak jsme si stoupli kam jsme chtěli a na odraz jsme nalepili svůj balónek a pak jsme zase fotili, a to už jsme museli jít na další stanovistě, ale jinak to bylo super.

Tomáš R.

::

Byla to docela sranda. S těmi světly jsem se snažil vyhrát, ale nebylo to lehké.
Nejlepší byl název Husova. Děcka to bavilo, ale mě ne. Nevím proč, prostě je to pro mě nuda.
Moc tady toho nenapíšu, protože není o čem psát.

Vítek

::

Na hradě Špilberku byla celkem tři stanoviště - to první (tedy naší skupiny první) byl středověký sklep. Líbilo se mi, když jsme se na začátek měli seřadit do dvojic a šli jsme všichni za sebou, aniž by se vědělo kam. Hlavně byla tma, jen Standa (lektor) měl svíčku, ale i tak jsem neviděla. Poté jsme si všichni vzali barevné baterky. A svítili jsme s nimi po zdech a pak jsme i fotili. Druhé stanoviště byl Gotický sál. Zrcadlová síň - nejvíc mě zaujala podlaha, byla krásná se vzory nějakých dam z minulosti... no a pak mě zaujalo nafukování balonků a povídání o zrcadlech.

Iveta

::

Ghotická místnost - jednou jsem tam už vlastně byl, tak jsem od toho moc neočekávál, ale ty fotky byly docela dobrý, ale byl bych radši ve škole a maloval něco.
Sklípek - v tom sklepení byla tma, to mně vadilo ale to bejt muselo...škoda, že to byly skupiny. Lepší by bylo, kdyby tam byly ty barvy všecky.
Zrcadlová komůrka - jelikož mi balónek prdnul, tak jsem z toho nic neměl, ale pak mi dali novej...

David B.

::

Gotický sál - byla to hrozdná nuda. Nejradši bych něco animoval.
Středověký sklep - to se mi nejvíc líbilo.
Zrcadla nic moc, ale docela dobrý.

Karel B.

::

Gotický sál – využití baterek, skla, různých předmětů a fotoaparátu.
Středověký sklep – krásné využití různě barevných světel a zachycené světlo přes fotoaparát.
Stanoviště zrcadlová síň – historie a využití zrcadel a zrcadlových odrazů.
Dobrý bylo vše, nejhorší bylo chování mých spolužáků

Olga

::

V gotickém sále se mi nejvíce líbilo, když jsme světly psali BRNO. Nebo taky bylo hezký, když jsme fotili starodávný věci.
Středověký sklep - SVĚTELNÁ SÍŤ. Tam se mi líbilo, jak jsme hráli na zrcadlení a jak jsme hledali světlo (i když nám to pořád někdo kazil).
ZRCADLOVÁ SÍŇ - Tam byly nejlepší ty balonky, jak jsme si všichni posedali na zem k těm zrcadlům a měli jsme svoje duše. Z lektorů byl nejlepší Standa, trochu mě mrzelo, že tam nebyla Laďka.

Hanka

::

V gotickém sále sem mně líbilo to focení, ty stíny byly zajímavé. U čtení příběhu byla sranda. Byla jsem ráda, že jsem měla u sebe ty nejbližší lidi ze třídy a byla s něma sranda. Celkově se mě líbila ta práce s předměty a foťákem.
STŘEDOVĚKÝ SKLEP - SVĚTELNÁ SÍŤ Tak tady mě to bavilo nejvíc.Ty světla byly strašně zajímavé. Hlavně jak jsme tvořily s Tess srdíčko, a pak s celou skupinou nápis HUSOVA. Bylo to strašidelný, ale zároveň zábavný.Ta technika s foťákem byla zajímavá, že se to dá takto nafotit.
ZRCADLOVÁ SÍŇ Tak tady jsme se s děckama hodně zasmáli... Nafukování balonků a pak je nalepit do zrcadlové síně. Odrazy ze všech stran, to bych potřebovala aji doma. Dobrý bylo, že jsme si na ty balonky mohly napsat co kdo chce :)

Míša K.

::

GOTICKÝ  SÁL – Líbilo se mi fotografování různých předmětů, které jsme si sami vybrali a nastavili podle sebe, taky se mi líbilo, když nás fotografovali a přidali na už vyfocenou fotku. Vypadali jsme tam pak jako duchové.
STŘEDOVĚKÝ  SKLEP – SVĚTELNÁ SÍŇ Nejvíce se mi tu líbilo psaní slova společně s celou skupinkou. Napsali jsme slovo Husova. Ve sklepě byla úplná tma a každý jsme měli jednu baterku, kterou jsme psali každý jedno písmeno a fotografové to fotili.
STANOVIŠTĚ  ZRCADLOVÁ SÍŇ Líbilo se mi, že byla celá místnost zrcadlová. Sedli jsme si na zrcadlovou zem a vybrali si místo kam, si dáme naše „duše“. Duše, to byly nafouklé balonky. Až jsme si vybrali, tak jsme si je nalepili na zrcadlovou zeď hmotou připomínající žvýkačku.

Všechny tyto stanoviště se mi moc líbily a u všech jsme se moc zasmáli. Určitě bych si něco podobného zopakovala. Děkuju všem, co tam s námi byli...

Terka O.

::

Nejvíce mě asi zaujal gotický sál, moc nám to tu šlo (malířům) a všichni nás chválili. Ve středověkém sklepě se mi nejvíce líbilo psaní lejzrem
na stěnu a slečny fotografky tu byly moc příjemné. Zrcadlová síň byla moc zajímavá tím, že jsem byla nekonečně mockrát zobrazena a na
všem jsme se tu s děckama shodli. Potěšila mě taky naše skupina bylo nás sice 5 ale za to jsme byli hodní a tvůrčí v práci a samozřejmě
všichny spolupracovníci na celém projektu.

Ema

::

Gotický sál byl moc hezký. Byla tam tma, ale to je hezký.
Ve tmě se mi moc líbí, protože se tam dá dobře přemýšlet.
Je tam zábava, protože do sebe všelijak s kamarády narážíme,
a to je největší legrace.
Středověký sklep byl dobrý, až na to že tam byl Standa, a ten
nám pořád něco říkal a čekal na to, až tam bude naprosté
ticho. Jinak je to moc zábavný, protože se tam pracuje
s fotoaparátem a to mě baví.
Zrcadlová síň byla strašná už proto, že mě nebavila. Ale ještě
taky protože tam byly strašný ty holky který nám to celý říkaly.
Takže strašná nuda.

Jeník

::

Celkově se odpoledne vydařilo, některé věci byly zábavné více, některé méně.
Nás osobně zaujal Středověký sklep, když jsme tvořily tajemné fotky pomocí baterky a svítidel.
Zajímavá také byla zrcadlová chodba, i když byla velmi malá.
Učitelé se k nám chovali hezky a dobře jsme se bavili.

Lucie K. a Esty D.
 

 

 

Kontakt

BRNO Cesta za poznáním

ludmila.fidlerova@zshusovabrno.cz

ZŠ a MŠ Brno
Husova 219/17
602 00 Brno

542 214 899

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode